Read Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi by John Elder Robison Free Online


Ebook Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi by John Elder Robison read! Book Title: Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi
The size of the: 38.49 MB
Edition: Linia
Date of issue: December 2014
ISBN: No data
The author of the book: John Elder Robison
Language: English
Format files: PDF
ISBN 13: No data

Read full description of the books Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi:

Zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o wyjątkowej relacji ojca i syna. John Elder Robison nie był zwykłym dzieckiem. Nie był też zwykłym ojcem. Dopiero w wieku czterdziestu lat, kiedy rozpoznano u niego jedną z form autyzmu, zwaną zespołem Aspergera, zrozumiał dlaczego.

Do roli ojca podszedł z pełnym przejęciem i powagą – a zarazem z poczuciem humoru, które wielu wyda się osobliwe, a nawet ryzykowne. Kiedy syn, zwany przez niego Misiakiem, pytał: „Skąd się wziąłem”, John odpowiadał: „Kupiłem cię w sklepie”. A wieczorem czytał chłopcu podręcznik inżynierii elektrycznej.
Ale poradził sobie. Więcej – zapewnił synowi niezwykłe dzieciństwo. Przed ukończeniem dziesięciu lat Misiak miał okazję prowadzić lokomotywę i antycznego Rolls Royce’a. I dowiedzieć się o świecie dużo więcej niż jego koledzy. Pojawił się jednak problem. Misiak nie radził sobie w szkole. Tak jak jego ojciec. Mimo że w wielu dziedzinach był wyraźnie zdolniejszy od rówieśników. Tak jak jego ojciec.

Nie lubił czytać książek, ale zainteresował się chemią – i w wieku siedemnastu lat wiedział o niej więcej niż dyplomowani chemicy, a w swoich eksperymentach nad substancjami wybuchowymi zaszedł tak daleko, że wzbudził zainteresowanie federalnych służb zajmujących się tego rodzaju problemami. I z poważnymi zarzutami stanął przed sądem.

Co w tej historii jest wychowawczym sukcesem, a co porażką, niełatwo powiedzieć. Jedno przeplata się z drugim. Z pewnością jednak powiedzieć można, że jest to jedna z najpiękniejszych opowieści o tym, jak ludzie dotknięci mniej lub bardziej poważnymi postaciami autyzmu próbują, niezrozumiani przez otoczenie, budować własny świat, w którym możliwe są miłość, troska i szczęście. I o tym, jak im się to udaje.

Read Ebooks by John Elder RobisonRead information about the author

Ebook Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi read Online! I was born in rural Georgia, where my dad worked as a country preacher. I was kind of a misfit growing up. In fact, the bigger I got, the more misfit I became. At age 8, I got a little brother, and he was a misfit too. I dropped out of school in 10th grade, and never looked back. My brother dropped out a few years later, following in my footsteps.

I've had a number of careers . . . I designed sound systems for discos. I designed effects for KISS. I designed sound systems for more bands than I could count. Then, I took up electronic game design. I worked on fire alarms and power supplies. I even worked with lasers. Finally, 20 years ago, I gave up technology to start an automobile repair business.

That was where I was when my brother told some of our story in his 2002 memoir Running With Scissors. A few years later, I decided to tell my own story.

I wrote a book called Look Me in the Eye, my life with Asperger's. Well, that kind of changed everything for me. I was, like, fully out of the closet and under the public microscope.

Today, I have an active speaking schedule, and I'm also involved in Asperger/autism research. I'm a member of the Interagency Autism Coordinating Committee of the US Dept of Health and Human Services, and I'm on the Science Board of Autism Speaks.

I've published three books so far, and I'm hard at work on the fourth. They are:
- Look Me in the Eye (2007)
- Be Different (2011)
- Raising Cubby (2013)

In addition to being a book author, I own J E Robison Service Co in Springfield, Massachusetts. Robison Service does service, repair, and restoration work on European cars, with particular emphasis on BMW, Mercedes, Land Rover, Bentley, and Rolls Royce.

I'm interested in music, photography, small boats, hiking and the outdoors, and reading.

Read more on my blog at http://jerobison.blogspot.com

Join me on Facebook at http://www.facebook.com/JohnElderRobison

And follow @johnrobison on TwitterEbooks PDF EpubAdd a comment to Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi
Read EBOOK Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi by John Elder Robison Online free

Download Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi PDF: wychowujemy-misiaka-ojca-i-syna-przygody-z-aspergerem-pocigami-traktorami-i-materiaami-wybuchowymi.pdf Wychowujemy Misiaka. Ojca i syna przygody z Aspergerem, pociągami, traktorami i materiałami wybuchowymi PDF