Read Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice by Silver RavenWolf Free Online


Ebook Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice by Silver RavenWolf read! Book Title: Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice
The size of the: 3.97 MB
Edition: Pragma
Date of issue: 2006
ISBN: No data
The author of the book: Silver RavenWolf
Language: English
Format files: PDF
ISBN 13: No data

Read full description of the books Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice:

Čaruj. Kouzli. Buď čarodějnice. Kniha stínů je určena pro dnešní nové, začínající čarodějnice. Nabízí náhled do historie a rozvoj moderního čarodějnictví a magie západního světa, teorii i praktické provedení rituálů a zaříkadel, a zároveň vysvětluje spirituální hloubku čarodějnictví. Jako starodávný grimoár obsahuje pouze útržky, část informací a je na vás, jak vše uplatníte a využijete. Pokud již máte jisté základy a potřebujete se naučit něco o výrobě a zaklínání loutek nebo použití okultních znaků a symbolů, přeskočte úvodní část a přejděte rovnou k oddílům, které vás zajímají. Kniha vám bude sloužit jako encyklopedie magie, a to tak dlouho, dokud vaše mysl zůstane otevřená, srdce opravdové a vůle silná.

Read Ebooks by Silver RavenWolfRead information about the author

Ebook Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice read Online! Silver RavenWolf (Pennsylvania) is a nationally recognized leader and elder of Wicca, and through her writing has been instrumental in guiding the future of one of the fastest-growing faiths in America today. The author of seventeen books, she has been interviewed by The New York Times, Newsweek Magazine, and the Wall Street Journal, and her work has been featured in numerous publications, including Bust Magazine, the Baltimore Sun, the St. Petersburg Times, the National Review, Publishers Weekly, Body & Soul Magazine, and Teen Lit Magazine.

Her many titles include the bestselling Solitary Witch, Teen Witch, To Ride A Silver Broomstick, To Stir A Magick Cauldron, To Light A Sacred Flame, American Folk Magick, Angels: Companions in Magick, Silver’s Spells for Prosperity, Silver's Spells for Protection, Silver's Spells for Love, Halloween, and the Witches’ Night Out teen fiction series. Her new book Hedge Witch is forthcoming from Llewellyn in September 2008.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice
Read EBOOK Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice by Silver RavenWolf Online free

Download Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice PDF: kniha-stn-slavn-a-starodvn-pro-vdmy-a-arodjnice.pdf Kniha stínů: Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice PDF